Madencilik

Jeofiziksel araştırmalar neticesinde rezervi hesaplanıp onaylanan madenler açılır ve işletilir. Madencilik bu kapsamda yer almaktadır. Mineral kaynakların bir kısmının maden ile işletilmesi, aranması sonucunda; birçok sektöre ham madde olarak ulaşır. Öte yandan aynı durum metal aranması ve işletilmesine de dayanmaktadır.

Türkiye’de madencilik üzerine kaynaklar(mineral kaynaklar, metal kaynaklar, diğer ham madde kaynakları olarak ) oldukça fazla olarak yer almaktadır. Ancak işletilememesi sonucunda, genel olarak maden arama üzerine çalışmalar yürütülmektedir.

Son Teknoloji Makineler

Firmamızın madencilik üzerine çalışması hem bölgesel hem de uluslararası hizmet anlayışı ile benimsenmektedir. Madenciliği gerektiren kaynak arayışı için son teknoloji ürünü makineleri, hizmetinde bulundurmaktadır. Arama çalışmaları için kullandığımız kaynaklar da çalışmaların titizlikte yürütülmesine olanak sağlamaktadır.

Mühendislik Çalışmaları

Ar-ge çalışmaları neticesinde maden sektörü üzerine; iyileştirme ve geliştirme ilkesine bağlı olarak plan, proje çalışması sağlanmaktadır. Mühendislik çalışmaları da bu bağlamda gerçekleştirilmektedir. Çalışmalar için üst düzey mühendisler ve ortak çalışma yürütülen tekniker ekibin proje tasarıları dikkate alınarak çalışmalar sağlanır. Arama çalışması için gerek sondaj çalışmaları gerekse de yeraltı, yer üstü çalışmaları kaynakları tam teşekküllü değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Sondaj -Yeraltı -Yerüstü Çalışmaları

Sondaj çalışmaları için sondaj makineleri ile çalışmalarımızı(Elmas uçlar, tungsten karbür parçalar, ve aşınma parçaları marka parçalar halinde sondaj makineleri ile uygulanmakta olup, desteği ile) yürütmekteyiz. Sondaj çalışmaları için proje kapsamında çalışmaları esas alarak, aşamalara tabi uygulama gerçekleştirilmektedir. Zemin teknolojisinde son teknoloji sınıfında yer alan uçlar neticesinde sondaj çalışması uygulanır. Yeraltı çalışmaları da mühendis ekibimizin projelerine bağlı gerçekleştirilmektedir. Yer üstü maden çalışmaları için de iş makinelerimiz, uygulamayı hızlandıran parça özellikleri ile yer almaktadır.

Hem makine hem de personel kaynaklarımız neticesinde maden sektörü için çözümler üreten -uygulayan firma olarak bulunmaktayız.

 

 

 

WhatsApp chat
Hemen Ara
Navigasyon