İnşaat Yıkım

İnşaat yıkımında faaliyet gösteren firmamız; yıkım için gerekli bütün prosedürleri dikkate alarak hassasiyetle çözümü hedeflemektedir. Yıkımda mühendislik teknikleri uygulanarak süreç işlemektedir. Ekip çalışanlarımız süreç boyunca çevrede düzeni sağlayan unsurları da göz önüne almaktadır. Yıkımda gerek görülmediği müddetçe maliyeti düşüren teknikler uygulanır.

Yıkım İçin Proje

Mühendis ve tekniker ekibin ortak çalışma yürütmesi ile yıkım proje ilk süreçte esas alınır. Proje için ekip çalışmaları planlama düzeyi çerçevesinde ilerler. İnşaat yıkım sektöründe iş güvenliği unsurunu da planlamalara dahil ediyoruz. Yıkımı düşük maliyetle planlayarak doğru plan üzerinden hizmeti sağlıyoruz. Yıkım çalışmalarını gerçekleştirmeden önce yıkımın başka hasara yol açmaması için tasarı planı hazırlıyoruz.

Makaslı Yıkım

Gelişmiş ülkelerin sıklıkla kullandığı metod olan makaslı yıkım tekniği; uzun erişime elverişli makine desteği ile sağlanır. Orta/yüksek boyutlarda binalar için yıkım çalışması yürütülür. Yüksek katlı binaları kısa süre zarfında yıkım işlemini gerçekleştirmesi için çalışma yapılır. Özellikle beton blokları yıkımı hazır getirebilmek için ekstra aparat desteği de kullanılmaktadır. Yıkım projelerinde ekstra mühendislik tekniklerine de (Dinamitle yıkım, el aletleriyle yıkım)yer vermekteyiz.

Mini İş Makinesiyle Yıkım

Küçük ölçekli yapılarda inşaat yıkım işlemleri için mini iş makineleri ile yıkım işlemi gerçekleştirilmektedir. Çevrede yıkımdan etkilenmeyecek ortamı oluşturabilmek adına mini iş makinesi ile çalışma yürütülür. Mini iş makinesi kullanılacak yapı için mutlaka statik yapının ekskavatörü taşıyabilecek durumda olup olmadığına yönelik hesaplamalar yapılır. Hesaplama sonucu mini iş makinesi le yıkım işlemi sağlanır.

Elle Yıkım

El aletleriyle yıkımı planlanan inşaatlar için elektrikli hidrolik yada hava tahrikli kırıcılar kullanılır. Merkezde bulunan yapıların yıkımı için tavsiye edilmeyen elle yıkım metodu, çok fazla ses getirdiğinden dolayıdır. Karot delme veya beton kesme amacıyla yıkım için elle yıkım metodu kullanılır.

 

 

 

WhatsApp chat
Hemen Ara
Navigasyon